Welliot CityWelliot dibWelliot ESLTechnologia e-papieru

3 lutego 20220

ekologiczny rozkład jazdy

E-papier, znany również jako papier elektroniczny, to ekologiczna technologia naśladująca wygląd zwykłego tuszu na papierze.

Główna różnica między ekranami e-papierowymi a panelami LCD jest taka, że te pierwsze odbijają światło jak kartka papieru, nie emitując go jak dzieje się to przy technologii LCD.

Elektroniczne wyświetlacze nie potrzebują podłączenia do prądu, dlatego mogą być wykorzystywane w przestrzeniach bez dostępu do stałego zasilania.

Co wyróżnia technologię e-papier?

Minimalne zużycie energii

Zasilanie bateriami lub energią słoneczną

Wysoka rozdzielczość i różnorodne rozmiary

Dbałość o ekologię (ograniczenie śladu węglowego)

 

Jak działa e-papier?

 

Elektrody umieszczone powyżej i poniżej kapsułek poruszają się w górę i w dół, gdy przyłożone jest dodatnie lub ujemne pole elektryczne, co sprawia, że powierzchnia wyświetlacza z papieru elektronicznego odbija określony kolor. E-papier jest bistabilny, co oznacza, że zasilanie potrzebne jest jedynie w momencie zmiany prezentowanej treści, natomiast sam obraz pozostaje na ekranie bez żadnego źródła prądu, oraz bez utraty jakości.

 

Zalety papieru elektronicznego

 

W przeciwieństwie do tradycyjnych ekranów LCD, e-papierowe wyświetlacze charakteryzują się czytelnością zbliżoną do zwykłego papieru. Ogromną zaletą elektronicznego papieru jest bardzo niski pobór energii.

E-papier nie powoduje zmęczenia oczu i jest łatwiejszy do odczytania na zewnątrz, nawet w świetle słonecznym.

Dzięki tym cechom, papier elektroniczny jest idealny zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz. Technologia e-papieru może zastąpić zwykłe powierzchnie informacyjny takie jak: znaki drogowe, etykiety na półkach sklepowych, informacje drogowe, informacje w placówkach państwowych i prywatnych. Nasze wdrożenia e-papierowych wyświetlaczy: [Welliot ESL], tablice informacyjne [Welliot dib], tablice informacji pasażerskiej – [Welliot city].

 

Prezentacja zmiany treści na przykładzie Welliot City

 

Elektroniczne papierowe wyświetlacze charakteryzują się wysoką rozdzielczością i odbitym światłem dzięki czemu pozwalają użytkownikom na wygodny odbiór przekazu pod każdym kątem. Zużycie energii przez e-papierowe wyświetlacze jest minimalne, ponieważ nie wymagają one zasilania do wyświetlania obrazu. Pobór energii następuje w momencie zmiany prezentowanej informacji.

E-papier to przyszłość prezentowania ogólno pojętej informacji. Dzięki zastosowaniu tej technologii ograniczamy nadprodukcję materiałów drukowanych, a co za tym idzie – zmniejszamy globalną wycinkę drzew przez co ograniczamy ślad węglowy.

 

E-papier – możliwości zastosowania

 

E-papier ma wiele zastosowań: może być używany do wyświetlania informacji o przyjazdach autobusów w czasie rzeczywistym i rozkładów jazdy. Zasilane energią słoneczną i/lub bateriami, wyświetlacze e-papierowe są trwałe i nie wymagają dodatkowych kabli. Są również łatwe do odczytania w naturalnym świetle.

Podobnie jak znaki drogowe, elektroniczne wyświetlacze papierowe dostarczają istotnych informacji dla osób dojeżdżających do pracy w każdych warunkach oświetleniowych. Wyświetlacze e-papierowe mogą być stosowane w budynkach publicznych lub prywatnych do informowania odwiedzających o wydarzeniach. Wyświetlanymi informacjami zarządza się zdalnie, w czasie rzeczywistym.

 

Podsumowanie 

 

E-papierowe wyświetlacze jak Welliot dib, Welliot city zmieniają sposób przekazu informacji w miastach i instytucjach. Dostarczają dane w czasie rzeczywistym, pod każdym kątem, w każdych warunkach pogodowych, w dzień i w noc. E-papier jest efektywnym rozwiązaniem dla oznakowania m.in. przystanków autobusowych, stacji kolejowych, stacji benzynowych, sklepów detalicznych, muzeów i budynków rządowych.

Wysoce zrównoważone dzięki zasilaniu wyłącznie energią słoneczną lub własnymi bateriami, e-papierowe wyświetlacze mogą być aktualizowane dla całych obszarów usług z jednego centralnego miejsca za pomocą aplikacji bezprzewodowej.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *