Welliot CityGdzie jest Welliot? Gdzie znajdziemy nowe ekrany?

3 listopada 20210

Kto będzie szukał na pewno nas znajdzie. Welliot znajduje się na kilku pilotażowych przystankach Warszawy. Dla poszukujących zamieszczamy mapę poglądową. Jednocześnie zachęcamy do podróżowania warszawskimi tramwajami – być może niebawem znajdziecie naszego Welliot’a w kolejnych punktach na przystankach i ważnych punktach kultury bądź rozrywki.

dla ciekawych …

Jak działa e-papier? Co to jest e-papier?

Co to jest e-papier i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością? Zacznijmy od omówienia mechanizmu jego działania. Obecnie wiele firm pracuje nad własnymi, coraz doskonalszymi koncepcjami e-papieru. Ale za prawdziwego potentata w tej kategorii trzeba uznać firmę E Ink Corporation. W jej produkcie najważniejszym elementem są miliony mikroskopijnych kapsułek.

Są to białe cząstki (naładowane dodatnio) oraz czarne cząstki (naładowane ujemnie). Są one umieszczone w specjalnym płynie, tworząc coś w rodzaju atramentu, którym powleczony jest wyświetlacz.

Gdy w danym punkcie wyświetlacza przyłożony zostanie odpowiedni ładunek elektryczny, czarne cząstki zostaną przyciągnięte. W ten sposób tworzą się piksele, z których z kolei mogą formować się w litery, kształty i obrazy.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked *